تلگرام مارکتینگ چیست؟ | صفر تا صد مسیر تلگرام مارکتینگ

تلگرام مارکتینگ یک روش بازاریابی است که به دلیل استقبال زیاد افراد از شبکه اجتماعی تلگرام، امروزه توجه  بسیاری از بازاریابان را به خود جلب کرده است. تلگرام یک فضای مناسب با دسترسی آسان و لحظه‌ای با مخاطب بوده که امکان تبلیغات گسترده را به شما می‌دهد. با توجه به کاربران زیاد تلگرام، بسیاری از مشاغل  و تجارت‌ها، شروع به تلگرام مارکتینگ، جهت کسب سود و درآمد بیشتر نموده اند. اما سوال اینجاست؛ با توجه به وجور رقبای زیاد در این فضا، برای موفقیت بیشتر و بهتر باید چه کرد؟  جواب مشخص است ؛ یادگیری اصولی  صفر تا صد تلگرام مارکتینگ. استفاده درست از این فضا، به کار بردن ابزارهای تلگرام درجهت تبلیغات هرچه بهتر و جذب مخاطب بیشتر می‌شود از جمله مواردی است که در الویت بوده و بایستی به خوبی در مارکتینگ رعایت شود تا به موفقیت شما در این زمینه منجر شود.

 تلگرام مارکتینگ چیست؟

تلگرام به دلیل داشتن بسیاری از امکانات، همچون: ایجاد گروه، سوپر گروه و کانال‌های متعدد تبدیل به یک شبکه اجتماعی محبوب وپر طرفدار شده است که بسیاری از افراد با سنین متفاوت در آن فعالیت دارند.  از طرفی به روز رسانی مداوم و هدفمند این شبکه اجتماعی نیز، هر روزه بر قابلیت‌ها وجذابیت‌های آن می افزاید. از همین رو بسیاری از افراد فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ به سمت این فضای مجازی، جهت تبلیغات و فعالیت‌های بازاریابی کشیده شده‌اند. تلگرام مارکتینگ به شما کمک می‌کند که به صورت هدفمند، با هزینه‌های کمتر و بهینه با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید و تبلیغاتی مفید واثر بخش داشته باشید. استفاده درست از این فضا، پتانسیل افزایش سود و درآمد شما را تا برابر نیز دارد!

تلگرام مارکتینگ موثر

 اهمیت و مزایای استفاده از تلگرام مارکتینگ

تلگرام مارکتینگ مزایای بسیاری دارد که به ما  کمک می‌کند، درجهت رسیدن به فروش بیشتر و داشتن جایگاه بهتر گام هایی مثبت و موثر برداریم. از جمله مزایای بازاریابی در تلگرام  عبارتند از:

 • وجود کاربران زیاد و فعال در تلگرام
 • ارتباط سریع‌تر با مخاطبین و دریافت بازخورد سریع و مناسب
 • وجودکانال‌های تلگرامی متنوع
 • امکان ایجاد گروه و سوپرگروه برای  تعامل بهتر
 • استفاده از ربات‌ها و راحتی کار با آن‌ها
 • استفاده رایگان و بدون هزینه از تلگرام
 • وجود امنیت در جهت عدم دسترسی به شماره‎‌ها
 • عدم ذخیره شدن دیتاها در موبایل و سیستم کاربر

راه های افزایش ممبر در تلگرام

تبلیغات درست و هدفمند یک روش جهت معرفی گروه و یا کانال تلگرامی شماست. برای این کار ابتدا شما بایستی سعی کنید مخاطبین خود را بسناسید. شما می‌توانید مخاطبین خود را از طریق معیارهایی چون: تخصص، رده سنی، محل زندگی، دلیل عضویت و … دسته بندی کنید و همچنین با تحلیل کانال های رقبای خود از لحاظ محتوایی، ساعات فعالیت، نوع تبلیغات و تعاملتشان و … شروع به تبلیغات نمایید.

تبلیغات در سایر کانل‌ها و گروه‌های مرتبط

شما با شناخت مخاطبین خود، به راحتی می‌توانید آدرس کانال تلگرامی خود را در سایر کانال‌ها و گروه ها به اشتراک بگذارید. بسیاری از کانال ها و گروه‌ها  با اعضای زیادی که دارند، با دریافت هزینه، این کار را برای شما انجام می‌دهند و بسیاری دیگر هم به صورت تبادل و بدون هزینه حاضر به اشتراک گذاری آدرس کانال شما می‌شوند. این با شماست که کانا‌ل‌های مرتبط با حوزه کاری خود یا کانل‌هایی که  مخاطبینی  مشابه با کار شما را دارند، بیابید و با آنها تعامل داشته باشید.

تیلیغات در کانال‌های مختص تبلیغ و معرفی

یک سری کانال‌ها صرفا جهت معرفی کانال‌های موجود در تلگرام ایجاد شده‌اند که به مخاطب امکان دسترسی راحت‌تر و سریع‌تر، برای ورود به کانال‌هایی که مرتبط با علایق، سلایق و همچنین حوزه تخصصی اوست، می‌دهد. شما می‌توانید با درج آدرس کانال خود در این کانال‌ها  مخاطبین خاص خود را بیابید.

درج کانال تلگرام در سایت کاری

اگر در حوزه فعالیت کاری خود سایت دارید، می‌توانید آدرس تلگرامی خود را در آن درج کنید و یا با ایجاد لینک مستقیم مخاطبان خود را به کانال تلگرام برای ارتباط بیشتر هدایت کنید.

تبلیغ از طریق سایر شبکه‌های اجتماعی

 با استفاده از سایر شبکه‌ های اجتماعی که در آن ها فعالیت دارید، اقدام به تبلیغ کانال تلگرامی خود کنید. اینستاگرام یکی از این شبکه های پر کاربرد است که شما می‌توانید در قسمت بایو پیج اینستاگرامی و استورهای خود کانال تلگرام را تبلیغ کنید و یا اگر فعالیت اینستاگرام مارکتینگ دارید در تبادلات و تبلیغات اینستاگرامی و همچنین محتواهای تولید، آدرس کانال تلگرام خود را درج نمایید.

استفاده از لینک کانال  و آدرس تلگرامی در تمامی محتواهای تولیدی

استفاده از آدرس کانال تلگرام در تمامی محتواهای تولیدی اعم از عکس‌ها، ویدئوها و همچنین انتهای محتواهای متنی یکی از کارهایی است که باعث بیشتر دیده شدن کانال شما می‌شود. بسیاری از اعضای کانال شما ممکن است محتواهای شما را برای برا دوستان و آشنایان خود فورواد کنند و اگر آدرس کانال شما در این محتواها درج شده باشد، بسیاری از افراد که متناسب با علاقه و تخصصشان است به کانال شما جذب خواهند شد. همچنین درج آدرس تلگرامی به حفظ محتواهای تولیدی شما و عدم کپی شدنشان کمک بسیاری می‌نماید.

تلگرام مارکتینگ هدفمند و موثر چگونه است؟

بازاریابی در تلگرام، همانند سایر بازاریابی های دیجیتالی، استراتژی خاص خودش را دارد که برای رسیدن به یک سود خوب، بایستی آن را به خوبی یاد بگیرید و یا این کار را به دست افراد مختصص و بسپارید. به طور کلی آنچه که در تلگرام مارکتینگ در کنار تبلیغات بهینه، می‌تواند به شما کمک شایانی کند، تعیین هدف، تولید محتوای یونیک و همچین استفاده هدفمند از امکانات تلگرام در جهت رشد بیشتر است.

 تعیین هدف از فعالیت در تلگرام

ابتدا قبل از هرکاری شما بایستی هدف خود را از تلگرام مارکتینگ مشخص نمایید. هدف شما می‌تواند ارائه خدمات،درآمد بیشتر، تعامال با دیگران، مشتری مداری و…. باشد. هدف اولین و مهمترین گزینه است. شما با دانستن هدف و مقصدتان به راحتی می‌توانید محتواهای مفیدتری ارائه دهید و همچنین در جهت راهبرد هدف خود اقدام تبلیغ نمایید.

تولید محتوای یونیک و ارزشمند

تولید محتوا به شکل صحیح و مناسب از جمله مواردی است که در تمامی بازاریابی‌های دیجیتالی بایستی رعایت شود. لازمه‌ی حفظ مخاطبین خو و جذب بشتر کاربران تولید محتوای خوب است. در تولید محتوا شما بایستی هدف خود و نیاز کاربران را در نظر بگیرید و در همان حوزه به رفع نیاز آن‌ها بپردازید. تولید محتواهای به‌روز و با اطلاعات بالا به‌گونه ای که مخاطب را مشتاق به ماندن کند از ارزش بالایی برخوردار است. محتواها در تلگرام مارکتینگ می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد که به اختصار به آن‌ها اشاره می‌نماییم.

محتواهای  تصویری

برای معرفی محصولات، خدمات و کار خود می‌توانید از عکس ها استفاده کنید. تولید عکس یا عکس نوشته از جمله محتواهایی است که به دلیل مختصر بودن مخاطب را جذب مینماید.

محتواهای ویدئویی

تولید ویدئوهای جذاب با اطلاعات  خوب یکی دیگر از محتواها است که تلگرام مارکتینگ کاربرد دارد. در درست کردن ویدئوها، برای داشتن محتوایی بهتر و جذاب‌تر که منجر به افزایش ممبر و حذف ممبرهای کانال شما شود بایستی نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • ویدئوه زیاد طولانی و خسته کننده نباشند
 • ویدئو از کیفیت مناسبی برخوردار باشند
 • از بک گراند و زیر صدای مناسب استفاده شود
 • از تولید محتواهای ویدئویی زیاد و پشت سر هم پرهیز شود

محتواهای متنی

محتواهای متنی به دلیل عدم نیاز به دانلود و یا برای انتقال مفاهیم بیشتر و کلی‌تر مناسب است اما این متن‌ها نباید خیلی طولانی وخسته کننده باشند که مخاطب از خواندن آن‌ها اجتناب کند. متن‌های تولیدی بایستی خاص و منحصفر به فرد باشند. اگر شما در حوزه‌ای کار می‌کنید که مثلا خبری است، می‌توانید از مطالب دیگران استفاده کنید اما در کپی کردن بایستی حقوق انتشار دهنده را در نظر بگیرید و نقل قول نمایید و یا بایستی با کسب اطلاعات بیشتر و گسترده تر، به تولید محتوای اختصاصی خود بپردازید. محتواها از لحاظ ساختاری می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند:

 • محتواهای آموزشی، معرفی محصول و خدمات
 • محتواهی خبری و رخدادهای جدید در حوزه کاری
 • محتواهای شخصی و انتقال تجربیات
 • محتواهای نقد و بررسی در حوزه کاری و خدماتی خود
 • محتواهای انگیزشی، موفقیت جهت تعامل
 • محتواهای چک لیستی جهت انتقال مفاهیم و کاربرد راحت‌‌تر

یک راه برای درج مطالب طولانی این است که مطالب خود را به صورت سریالی و ادامه دار انتشار دهید. اگر مطالب شما به اندازه کافی تخصصی و جذاب باشد مخاطب مشتاق به دنبال کردن شما می‌شود.

تلگرام مارکتینگ موثر

استفاده هدفمند از امکانات تلگرام در تولید محتوا

تلگرام دارای یک سری امکانات و ابزارهایی است که به شما اجازه می‌دهد با استفاده از آن‌ها، محتواهای جذاب‌تر و مفیدتری در راستای تلگرام مارکتینگ ارائه دهید. استفاده درست و به جا از این ابزارها، هم به شما در تولید محتوای بهتر و جذب ممبر بیشتر کمک می‌کند و هم به مخاطب شما احساس بهتری می‌دهد. این ابزارهای تلگرام روز به روز با به روزرسانی های پی در پی تلگرام بیتر شده و راحتی بیشتری برای شما و مخاطبینتان به ارمغان می‌آورد که در ادامه به اختصار از آن‌ها نام برده ایم:

 • استفاده از ایموجی‌های مناسب جهت تولید محتوای جذاب و انتقال حس بهتر
 • استفاده از هشتگ‌ها برا دسته‌بندی مطالب و جست وجوی راحت کاربر
 • ایجاد یک نام کانال مناسب و جذاب متناسب با نیاز کاربران
 • استفاده از یک عکس مناسب برای کانال
 • درج توضیحات لازم کار خود در قسمت توضیحات کانال
 • داشتن یک نظم و قوانین خاص در نحوه درج مطالب و محتواها
 • ایجاد نظر سنجی جهت بهبود کانال
 • استفاده از ربات های تلگرامی برای جذابیت بیشتر و تعامل بهتر

نتیجه گیری

تلگرام مارکتینگ در فضای مجازی رو به رشد امروزی، یک روش موثر جهت کسب درآمد بیشتر است که لازمه‌ی آن، یادگیری واستفاده صحیح است. اگر در این فضا شما از نکاتی که آموختید استفاده نمایید، به راحتی می‌توانید با کمترین هزینه به تبلیغات بپردازید و با مشتریان، مخاطبان و طرفداران خود تعامل دوستانه داشته باشید. شما می‌توانید با روش تلگرام مارکتینگ به راحتی از رقبای خود پیشی بگیرید و در فضای مجازی مشتریان واقعی خودرا بیابید و آنها را حفظ نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.