چگونه از گربه ماهیگیری توسط اکانت های جعلی اینستاگرام جلوگیری کنیم؟

در اوج فصل فوتبال 2013، یک رسانه ورزشی به نام Deadspin داستانی را با عنوان “دوست دختر مرده مانتی تئو، دلخراش ترین و الهام بخش ترین داستان فصل فوتبال کالج، یک فریب است” منتشر کرد.

همانطور که مشخص شد، مانتی تئو قربانی یک طرح ماهیگیری پیچیده شد که در آن یکی از آشنایان تئو را فریب داد تا به صورت آنلاین عاشق زنی شود. بعداً به تئو اطلاع داده شد که این زن که هرگز وجود نداشت، پس از شکست در مبارزه خود با سرطان خون مرده است.

اگر یک ستاره مشهور فوتبال که به مربیان و محققان خصوصی دسترسی داشت، با یک گربه‌ماهی ساده فریب خورد. در این طرح، بسیاری از افراد دیگر به طور بالقوه در برابر انجام اشتباه مشابه در اینستاگرام آسیب پذیر هستند.

خوشبختانه، راه هایی برای تعیین اینکه آیا شما گربه ماهی می شوید وجود دارد. در اینجا 5 تاکتیک وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا بررسی کنید که آیا مالک حساب اینستاگرام به طور دقیق از او نمایندگی می کند یا خیر.

1. به سایر فالوورهای اینستاگرام اکانت نگاه کنید.

اکانت های بدجنس اغلب توسط حساب های شرور دیگر دنبال می شوند. به سادگی با نگاه کردن به حساب‌هایی که اکانت اینستاگرام مورد نظر را دنبال می‌کنند، باید بتوانید از معتبر بودن این حساب مطلع شوید.

برای کسانی که علاقه‌مند به ساختن یک حساب اینستاگرام جعلی هستند، خرید خرید می‌کنند. فالوورهای جعلی از طریق پلتفرم هایی مانند Fiverr یا Instaboostgram. تعداد انگشت شماری از حساب های زیر حساب مورد نظر را بررسی کنید. اگر محتوای فالوورها متنوع باشد و شامل پست هایی با لایک و کامنت های قانونی باشد، نشانه قانونی بودن حساب مورد نظر است. محتوای دنبال‌کننده‌ای که تنوع ندارد ممکن است نشانه‌ای از واقعی نبودن حساب باشد.

2. زیرنویس‌ها و نظرات پست‌های اینستاگرام را بخوانید.

یک راه دیگر برای تشخیص واقعی بودن یک حساب، خواندن از طریق کپشن پست های اینستاگرام و نظرات دنبال کنندگان. آیا زیرنویس ها منسجم و املای درستی دارند؟ آیا نظر فالوورها به گونه ای است که شما را به این باور برساند که فالوورها مالک حساب را می شناسند؟ آیا حساب‌های نظر دهندگان کاملاً کامل شده است؟

اگر پاسخ سؤالات بالا مثبت است، نشانه خوبی است که حساب مورد نظر صادقانه اداره می‌شود. اگر حداقل به برخی از سؤالات بالا پاسخ منفی است، قبل از اینکه به نتیجه برسید، باید به بررسی بیشتر بپردازید.

3. مالک نمایه را در سایر پلت فرم های رسانه های اجتماعی جستجو کنید.

طبق یک مطالعه تحقیقاتی PEW 2016، نزدیک به 80٪ از بزرگسالان آمریکایی یک حساب کاربری در فیس بوک دارند، در حالی که 32٪ یک حساب اینستاگرام دارند. به احتمال زیاد صاحب حساب اینستاگرامی که در حال بررسی آن هستید، یک نمایه رسانه اجتماعی در پلتفرم دیگری دارد. اگر نمی‌توانید نمایه‌ای را در پلتفرم دیگری پیدا کنید، ممکن است درخواست از مالک حساب برای پیوند به نمایه قابل قبول باشد.

اگر مالک از ارائه پیوند به نمایه خود امتناع کرد، یا اگر نمایه در یک پلتفرم دیگر غیرقانونی به نظر می رسد، این یک پرچم قرمز است که مالک به طور دقیق خود را نشان نمی دهد.

4. نام کامل شخص را از طریق دایرکتوری های دیجیتالی تحقیق کنید.

تعدادی دایرکتوری آنلاین وجود دارد که از طریق آنها ممکن است بتوانید نام و آدرس فرد را پیدا کنید. به سادگی نام شخص را «گوگل» کنید. اگر چیزی به دست نیامد، باید توجه داشته باشید که بسیاری از مناطق طبق قانون نیاز دارند که همه فروش‌های خانه منتشر شود.

ممکن است با جستجوی یک خانه خاص، اطلاعاتی درباره مالک حساب پیدا کنید. یک روزنامه محلی از طرف دیگر، اگر خرید و فروش خانه در منطقه ای که در جستجوی آن هستید یک سابقه عمومی است، باید بتوانید با شهرداری محلی تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری بخواهید.

خوانندگانی که واقعا متعهد به یادگیری در مورد این موضوع هستند. شناسایی صاحب حساب اینستاگرام نیز می‌تواند از سرویس بررسی پس‌زمینه استفاده کند. پلتفرم هایی مانند Hire Right و Intelius بسته به سطح جزئیات درخواستی شما، برخی از اطلاعات حقوقی و مالی را در اختیار افراد علاقه مند قرار می دهند. اما توجه داشته باشید که برخی ایالت‌ها آن را غیرقانونی کرده‌اند  برای شروع بررسی پیشینه بدون دریافت رضایت کتبی سوژه.

5. بدانید که راستی‌آزمایی می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.

در حالی که به لطف برنامه‌های یادگیری ماشینی که نظرات توهین‌آمیز را فیلتر می‌کنند و همچنین مدیران انسانی کسانی که محتوای توهین‌آمیز را برای سازمان‌هایی مانند فیس‌بوک و Google پاک می‌کنند، اینترنت دارای برخی مشکلات ایمنی است.

تأیید کامل هویت یک فرد بدون ملاقات با شخص یا حداقل به دست آوردن می‌تواند دشوار باشد. اطلاعات شخصی دقیق به منظور انجام تحقیقات بیشتر. بهتر است بدانید که در برخی از سطوح، اتکا به صحت ادعاهای یک کاربر اینستاگرام می‌تواند خطرآفرین باشد، اگر مالک حساب را شخصاً نشناسید.

نتیجه‌گیری /h2>

برای جلوگیری از قربانی شدن در گربه‌ماهی، مهم است که قبل از هر چیز درک کنید که تأیید هویت مالک حساب چالش‌برانگیز خواهد بود. با این حال، همیشه ایده خوبی است که حساب‌های افرادی که حساب مورد نظر را دنبال می‌کنند بررسی کنید.

همچنین هوشمندانه است که زیرنویس‌ها و نظرات پست‌های قبلی را بررسی کنید تا ببینید آیا به نظر می‌رسد مالک حساب دارای حساب است یا خیر. با سایر کاربران به روشی معنادار ارتباط برقرار کرد. حتماً از طریق سایر شبکه‌های اجتماعی و دایرکتوری‌های دیجیتال درباره مالک حساب نیز تحقیق کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.